"Mógł się narazić bardzo poważnym grupom interesu". Tyszka o śmierci posła Wójcikowskiego

Polska
"Mógł się narazić bardzo poważnym grupom interesu". Tyszka o śmierci posła Wójcikowskiego
Polsat News

- Te informacje są mocno niepokojące - tak wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odniósł się do doniesień "Rz", iż według prokuratury w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy.

Do śmiertelnego wypadku posła Wójcikowskiego doszło 19 stycznia na trasie S8 nieopodal Rawy Mazowieckiej, gdy jechał do Warszawy. Z niewyjaśnionych przyczyn jego samochód uderzył w barierki energochłonne na lewym pasie. Auto odbiło się od nich i stanęło w poprzek drogi na prawym pasie, a następnie zderzył się z nim ford transit. Jak podała poniedziałkowa "Rzeczpospolita", prokuratura ustaliła, że w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy.

 

"Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona"

 

- Te informacje są mocno niepokojące - powiedział Tyszka w poniedziałek rano w programie "Rzecz o polityce" portalu internetowego RP.pl, pytany o ustalenia w śledztwie ws. śmierci Wójcikowskiego.

 

- Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona (...), dzisiaj ma być przeprowadzony kolejny eksperyment procesowy na S8. Zobaczymy, co on przyniesie - powiedział Tyszka.

 

- My zwracaliśmy się z prośbą do wszystkich organów państwa, żeby tej sprawie się przyjrzały i żeby to postępowało jak najszybciej. Rafał Wójcikowski był jednym z najwybitniejszych parlamentarzystów tej kadencji, był w paru komisjach, ale chyba najintensywniej pracował w komisji finansów. Zajmował się wieloma bardzo poważnymi sprawami. A jednocześnie czasem po prostu jakby zbyt otwarcie mówił o niektórych sprawach i przez to mógł się narazić bardzo poważnym grupom interesu - podkreślił wicemarszałek.

 

Nowy świadek

 

"Rzeczpospolita" poinformowała także, że śledczy odnaleźli nowego świadka w sprawie. Jest nim kierowca tira, który tuż przed śmiercią posła widział jego samochód stojący na awaryjnych światłach i dostrzegł uszkodzenie auta z przodu. Zeznania kierowcy są - jak pisze gazeta - o tyle zaskakujące, że w chwili, gdy ford transit uderzył w auto posła, nie było w nim akumulatora. Znaleziono go 20 metrów dalej przy barierkach. Zdaniem ekspertów jeśli akumulator był prawidłowo zamontowany, to nie mógł wypaść.

 

Kolejny eksperyment procesowy zostanie przeprowadzony w nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 sierpnia). Prokurator Jacek Pakuła z łódzkiej prokuratury okręgowej nie chciał jednak zdradzić szczegółów eksperymentu. Powiedział jedynie, że będzie miał on na celu "zweryfikowanie pewnych okoliczności zdarzenia".

 

PAP

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie