Minister obrony USA zapowiada szersze śledztwo po kolizji niszczyciela

Świat
Minister obrony USA zapowiada szersze śledztwo po kolizji niszczyciela
Flickr

Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru, co było drugim takim incydentem z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy.

Zmierzający do Singapuru niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zderzył się z tankowcem bandery liberyjskiej Alnic MC. Amerykański okręt doznał przebicia lewej burty i zalania części pomieszczeń kadłuba, a 10 członków załogi jest zaginionych. Niszczyciel dotarł o własnych siłach do portu wojennego w Singapurze.

 

- Szersze śledztwo szefa operacji morskich będzie dotyczyć wszystkich podobnych wypadków na morzu - powiedział dziennikarzom w stolicy Jordanii Ammanie minister obrony USA James Mattis.

 

17 czerwca amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald został uderzony w prawą burtę przez kontenerowiec bandery filipińskiej ASX Crystal na południowy zachód od japońskiego portu Jokosuka, co spowodowało śmierć 7 amerykańskich marynarzy.

 

Zajmujący najwyższe stanowisko w hierarchii służbowej marynarki wojennej USA szef operacji morskich odpowiada za utrzymanie jej gotowości bojowej.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie