W Niemczech wzrosła liczba aktów przemocy wymierzonych w muzułmanów

Świat
W Niemczech wzrosła liczba aktów przemocy wymierzonych w muzułmanów
Flickr

W drugim kwartale br. niemieckie służby odnotowały 192 przestępstwa wymierzone w muzułmanów i muzułmańskie instytucje. Były to m.in. listy z pogróżkami, uszkodzenie mienia, nazistowskie napisy na fasadach budynków, ataki na muzułmańskie kobiety w chustach lub mężczyzn na ulicach. W wyniku aktów przemocy rannych zostało 16 osób.

Lewicowa partia Die Linke wystosowała wcześniej do niemieckiego rządu zapytanie poselskie w sprawie aktów przemocy wymierzonych w muzułmanów. Wyniki przeprowadzonego badania na swoich łamach zamieścił dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung".

 

W drugim kwartale br. w wyniku aktów przemocy liczba rannych wzrosła do 16. W pierwszym kwartale poszkodowane zostały tylko 2 osoby. Większość sprawców pochodzi z radykalnych, prawicowych środowisk.

 

W Internecie prowadzono także słowną nagonkę i wzywano do aktów agresji przeciwko muzułmanom.

 

Dane na temat przemocy na tle islamofobicznym niemieckie służby bezpieczeństwa analizują dopiero od początku 2017 r. Nie można ich zatem porównać z poprzednimi latami. Do tej pory podobne badania regularnie przeprowadzały jedynie niemieckie media.

 

de.com, polsatnews.pl

nro/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie