Groził, że podpali rodzinę. Zaczął rozlewać w domu benzynę

Polska
Groził, że podpali rodzinę. Zaczął rozlewać w domu benzynę
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Około północy policja w Olkuszu (woj. małopolskie) otrzymała zgłoszenie od żony mężczyzny, który, jak relacjonowała kobieta, wrócił do domu i zaczął polewać benzyną pomieszczenia znajdujące się w budynku. Zatrzymali go funkcjonariusze z komisariatu w Kluczach. Zostaną mu postawione zarzuty znęcania się i kierowania gróźb karalnych.

- Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się że żona mężczyzny wraz z dziećmi (16-letnią córką i 12-letnim synem) czekają bezpiecznie poza budynkiem - powiedziała portalowi polsatnews.pl rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu - asp. Katarzyna Matras. - Mężczyzna znajdował się wewnątrz domu - dodała

 

Frontowe drzwi były zamknięte. Funkcjonariusze dostali się do środka tylnym wejściem, od strony ogródków działkowych. Mężczyzna widząc policjantów próbował uciekać. Został obezwładniony i zatrzymany.

 

Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty znęcania się i kierowania gróźb karalnych.

 

- Policjanci wystąpią też z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie - dodała Matras.

 

Zatrzymanemu została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.

 

- Została wdrożona procedura niebieskiej karty - powiedziała rzecznika. - Matka wraz z dziećmi zostaną objęci pomocą różnych instytucji, które działają przeciw przemocy w rodzinie - podkreśliła.

 

polsatnews.pl

bas/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie