"Musimy okazywać im szacunek i zrozumieć ich kulturę". Unijny komisarz o imigrantach

Świat

- Problemem nie są uchodźcy, a potomkowie imigrantów wychowani w gettach - tłumaczy unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopoulos w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica". - Większość terrorystów dorastała w naszych krajach, chodziła do naszych szkół. Musimy zrozumieć, dlaczego teraz nas atakują i jak lepiej ich zintegrować - stwierdził.

Na uwagę włoskiego dziennikarza, że często po kolejnych atakach terrorystycznych mówi się o domniemanych związkach między migrantami a terrorystami, komisarz UE stwierdził, że takie łączenie jest "błędne i niezbyt mądre".

 

"Zmienić atmosferę, w jakiej żyją"

 

- Były bardzo nieliczne przypadki migrantów zamieszanych w ataki - ocenił komisarz.

 

Według Awramopoulosa należy "zmienić atmosferę, w jakiej żyją" imigranci, a także poprawić poziom edukacji i sprawić, by czuli się "równi i zintegrowani" w społeczeństwach.

 

- Musimy okazywać im szacunek i zrozumieć ich kulturę - dodał. A do tego wszystkiego, jak wskazał unijny komisarz, potrzebna jest nowa polityka na poziomie krajowym i europejskim.

 

"Muszą rozwiązać ten problem"

 

Obecnie, jak zauważył, w niektórych państwach imigranci żyją w "gettach". Wyraził przekonanie, że władze tych krajów, których nie wymienił z nazwy, muszą rozwiązać ten problem.

 

Awramopoulosa mówił także, że potrzebna jest prawdziwa wymiana informacji między władzami poszczególnych państw a prawdziwą Unią Bezpieczeństwa.

 

Potrzebne jest większe zaufanie między rządami; skuteczne dzielenie się informacjami stanowi kluczowy element w walce z terroryzmem” - ocenił Awramopoulos. Jego zdaniem walka ta będzie trwać przez lata.

 

Jak dodał, "funkcjonariusze policji muszą mieć odpowiednie informacje w odpowiednim momencie".

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie