Większe środki bezpieczeństwa w Rzymie i Mediolanie. Włosi obawiają się zamachu

Świat
Większe środki bezpieczeństwa w Rzymie i Mediolanie. Włosi obawiają się zamachu
PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Po zamachu terrorystycznym w Barcelonie dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadzone zostały w Rzymie i Mediolanie w ramach realizacji zaleceń wydanych przez MSW Włoch - podały w sobotę miejscowe władze. Na ulicach ustawiono nowe bariery.

Wiceburmistrz Rzymu Luca Bergamo powiedział włoskim mediom, że postanowiono zastosować dalsze zabezpieczenia najważniejszych stref i ulic masowo uczęszczanych przez pieszych. Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia komitetu do spraw porządku publicznego i bezpieczeństwa w Wiecznym Mieście.

 

Kontrole w wypożyczalniach pojazdów

 

Media poinformowały, że rozważana jest możliwość ustawienia nowych, dodatkowych barier wzdłuż handlowej, zatłoczonej via del Corso, a także pobliskiej alei Fori Imperiali między Koloseum a Placem Weneckim.

 

Oznaczałoby to dalsze wzmocnienie środków bezpieczeństwa na ulicach już patrolowanych przez włoskie wojsko w pojazdach opancerzonych.

 

Zgodnie z zaleceniami ministerstwa spraw wewnętrznych wprowadzono kontrole w wypożyczalniach pojazdów.

 

Wzmocniona ochrona ulic i targowisk

 

O wzmocnieniu środków bezpieczeństwa zdecydowały także władze i komendy sił porządkowych w Mediolanie. Specjalne bariery zabezpieczające ustanowiono na najbardziej zatłoczonych ulicach oraz przy znanej galerii handlowej na Piazza del Duomo.

 

Wzmocniona została ochrona miejsc mediolańskich targowisk i nocnych lokali.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie