W nocy możliwa silna burza z gradem. Ostrzeżenie dla woj. kujawsko-pomorskiego

Polska
W nocy możliwa silna burza z gradem. Ostrzeżenie dla woj. kujawsko-pomorskiego
PAP/Leszek Szymański

W nocy nad województwem kujawsko-pomorskim ponownie mogą przejść burze z gradem. Porywy wiatru mogą sięgać 100 km/h. Taki stan może potrwać do godz. 5:00. Informację o ostrzeżeniu meteorologicznym przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej określa prawdopodobieństwo gwałtownych zjawisk pogodowych w Kujawsko-pomorskiem w nocy z piątku na sobotę na 80 proc.

 

Burzom mogą lokalnie towarzyszyć opady gradu lub przelotne opady deszczu o wysokości od 10 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Stopień zagrożenia określony w ostrzeżeniu wynosi 1.

 

Trwa sprzątanie po nawałnicy

 

Województwo nadal zmaga się ze skutkami ubiegłotygodniowej nawałnicy, która przeszła nad regionem. W jej wyniku osiem osób w regionie zostało rannych, zniszczeniu uległo ok. 2,5 tys. domów i 8 tys. ha lasów, 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Nadal nie ma go ponad 3,6 tys. odbiorców. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częściowo też inowrocławski i radziejowski.

 

W piątek dowódca Wojskowej Grupy Zadaniowej Bydgoszcz, która pracuje w Wąwelnie w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim, kpt. Sebastian Dyląg powiedział PAP, że w przypadku kolejnych opadów deszczu mogą się w tym terenie pojawić bagniste obszary, co będzie oznaczało konieczność zrezygnowania z ciężkiego sprzętu i korzystania jedynie z siły fizycznej żołnierzy.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie