Strzelanina na stacji benzynowej w Poznaniu. Zatrzymano podejrzanego. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Polska
Strzelanina na stacji benzynowej w Poznaniu. Zatrzymano podejrzanego. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Polsat News

Wielkopolscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego ws. użycia broni w trakcie strzelaniny, do której doszło 10 sierpnia na stacji benzynowej w Baranowie. 39-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa; postrzelony mężczyzna trafił do szpitala.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował w piątek, że 39-latek został zatrzymany we wtorek w jednej z podpoznańskich miejscowości.

 

- Materiał dowodowy, którym dysponują policjanci, wskazuje, że zatrzymany użył broni wobec innego mężczyzny, który został ranny w nogę. Jedna z wersji, jaką przyjmujemy, jest taka, że mogły to być porachunki. Zatrzymany nie był wcześniej karany, zajmuje się handlem autami i częściami samochodowymi - podał Borowiak.

 

Jak dodał, na podstawie zebranych przez policję dowodów prokurator sformułował zarzut usiłowania zabójstwa. W czwartek sąd aresztował podejrzanego.

 

W czwartek w ubiegłym tygodniu postronne osoby poinformowały policję o strzałach w okolicy stacji benzynowej w Baranowie. Po dotarciu na miejsce patrolu okazało się, że zarówno sprawca, jak i pokrzywdzony uciekli z miejsca zdarzenia. Nieco później ze szpitala nadeszła wiadomość, ze ranny mężczyzna sam zgłosił się do lekarza.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie