Polak skazany na karę więzienia za wysadzenie bankomatu w Austrii

Świat
Polak skazany na karę więzienia za wysadzenie bankomatu w Austrii
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Apostoloff

Wyrok czterech lat więzienia usłyszał Polak, który z dwiema innymi osobami w lutym wysadził w powietrze bankomat w regionie Weinviertel na północnym wschodzie Austrii i ukradł z niego 18 tys. euro - poinformowała w piątek agencja APA. Wyrok jest prawomocny.

35-letni Polak był oskarżony o kradzież z włamaniem i uszkodzeniem mienia w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która okradała bankomaty w Austrii. Na dwa tygodnie przed dokonaniem przestępstwa mężczyzna dokonał nieudanej próby.

 

Łup trzech sprawców podzieliło po równo, po 6 tys. euro. Polak nie ujawnił tożsamości wspólników z obawy o bezpieczeństwo swojej rodziny.

 

Na wymiarze kary zaważyły m.in. liczne wyroki skazujące za przestępstwa popełnione przez oskarżonego w Niemczech i Holandii. Polakowi groziło do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

 

Pochodzący z Bydgoszczy mężczyzna został w maju zatrzymany w Grudziądzu przez przypadek podczas rutynowej kontroli drogowej i w konsekwencji przekazany austriackim władzom. Polak był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie