Ambasador Hiszpanii: terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia

Polska
Ambasador Hiszpanii: terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia
PAP/Marcin Obara

Mimo barbarzyńskich ataków terroryści nie zmuszą nas do zmiany naszego stylu życia - podkreślił w piątek ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Agustin Nunez Martinez. Podziękował też za wyrazy współczucia i solidarności ze strony Polski.

Ambasador zauważył w rozmowie z dziennikarzami, że czwartkowe ataki były wymierzone w niewinnych ludzi, którzy przebywali w Barcelonie, jednym z najbardziej turystycznych miejsc w Hiszpanii.

 

- Mimo tak barbarzyńskich ataków terroryści nie zmuszą nas do zmiany naszego stylu życia - oświadczył Martinez.

 

Kwiaty przed ambasadą Hiszpanii w Warszawie złożyły posłanki Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i Joanna Schmidt, które wpisały się także do księgi kondolencyjnej.

 

Wcześniej w piątek kwiaty przed ambasadą złożył w imieniu premier Beaty Szydło zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szrot.

 

 

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas w Barcelonie i taranował ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

 

W piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

 

Według policji oba te zamachy wydają się powiązane ze sobą oraz z wcześniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowości Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie