Krwawa bójka zakończona śmiercią 32-latka. Podejrzani usłyszeli zarzuty

Polska
Krwawa bójka zakończona śmiercią 32-latka. Podejrzani usłyszeli zarzuty
Policja Kraków

Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w bójce, w której wyniku jeden z uczestników zmarł - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Do bójki doszło w Skawinie, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

Sprawa dotyczy 32-letniego rannego mężczyzny, którego znaleziono we wtorek 15 sierpnia przed wejściem do klatki schodowej jednego z bloków w Skawinie. Na jego ciele znaleziono rany kłute nogi oraz klatki piersiowej i kolana. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł.

 

Ciało przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

 

Według policji, ciosy zadano najprawdopodobniej w innym rejonie ulicy, przy której został znaleziony mężczyzna.

 

Przedstawiali różne wersje przebiegu zajścia

 

W związku ze sprawą zatrzymano dziewięć osób. Czterem zatrzymanym wielicka prokuratura postawiła zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w wyniku której i w następstwie zadanych nożem ciosów jeden z uczestników zmarł.

 

Za ten czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Czterej mężczyźni przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, odmawiali składania wyjaśnień lub wyjaśniając umniejszali swoją rolę w zajściu. Przedstawiali też różne wersje przebiegu zajścia.

 

W toku postępowania prokuratura bierze pod uwagę i bada różne wersje zdarzenia, w tym m.in. wersję o porachunkach pseudokibiców i podnoszoną przez media wersję o starciu 32-latka z grupą napastników, która chciała mu zniszczyć samochód.

 

Prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Wieliczce o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie