KOD chce świętować rocznicę Porozumień Sierpniowych razem z "Solidarnością"

Polska
KOD chce świętować rocznicę Porozumień Sierpniowych razem z "Solidarnością"
Facebook/Komitet Obrony Demokracji

KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy Porozumień Sierpniowych. Zaprosił na uroczystości "Solidarność" - donosi na stronie internetowej Tygodnik Solidarność.

Obradujące w czwartek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarności" - w reakcji na zaproszenie - przyjęło stanowisko, uznając zaproszenie za prowokację. Ostrzega też, że jakiekolwiek próby ograniczania uroczystości związkowych, które są organizowane od 30. lat, spotkają się ze zdecydowaną reakcją - napisał TS.

 

"Każdy ma prawo manifestować, świętować i korzystać z wolności słowa. Jednak jeśli ktokolwiek przy okazji naszych uroczystości będzie nam to prawo próbował ograniczać ostrzegamy, że zdecydowanie się temu przeciwstawimy" - napisano w stanowisku.

 

"Czytamy również, że w związku z 35. rocznicą krwawych wydarzeń w Lubinie, tegoroczne centralne uroczystości 37. rocznicy odbędą się właśnie tam" - pisze TS.

 

Jak podano, w stanowisku "Solidarność" oceniła też obecność w KOD osób związanych liberalną polityką i gospodarką, która jest zaprzeczeniem porozumień sierpniowych. W tym za szczególnie niedopuszczalną uznała obecność na akcjach KOD-u liderów tych partii politycznych, które wprowadzały antyzwiązkowe i antypracownicze rozwiązania, będące łamaniem porozumień sierpniowych.

 

"Jak można świętować podpisanie porozumień sierpniowych z ludźmi, którzy przez lata systematycznie je deptali?" - pytają w stanowisku członkowie Prezydium KK.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze