"Myślę, że jesienią ją przedstawimy". Sellin o nowej ustawie o opłacie medialnej

Polska
"Myślę, że jesienią ją przedstawimy". Sellin o nowej ustawie o opłacie medialnej
Polsat News

Złożenie jesienią w Sejmie projektu nowej ustawy o opłacie medialnej zapowiedział w środę w radiowej Jedynce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

- Takie mamy też sygnały od parlamentarzystów, że są oni zainteresowani rozwiązaniem docelowym, a nie pewną protezą, którą miała być ta ustawa uszczelniająca pobór abonamentu, czyli jakby uszczelniającą egzekwowanie obecnie obowiązującego prawa - wyjaśnił w środę w "Sygnałach dnia" w Polskim Radiu wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Sellin przypomniał, że nadal w Polsce obowiązuje prawo, mówiące o tym, że każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny, powinien płacić abonament. - Ale tak się niestety nie dzieje od wielu lat - ocenił.

 

Wiceminister zapowiedział, że jesienią w Sejmie przedstawiony zostanie nowy projekt ustawy o opłacie medialnej.

 

- Myślę, że jesienią ją przedstawimy. To będzie ustawa o zupełnie nowym systemie zasilania mediów publicznych specjalną opłatą medialną, bardzo szeroko dedykowaną, jeśli chodzi o płatników - powiedział wiceminister.

 

Jak wyjaśnił, opłata medialna miałaby by być pobierana raz w roku, bądź raz na miesiąc - nie zostało to jeszcze przesądzone - przy okazji rozliczania podatku PIT, CIT i KRUS.

 

- Ustawa, która przy okazji ściągania podatku PIT, CIT i KRUS, będzie też pobierać (opłatę medialną - red.) raz do roku albo raz na miesiąc - zobaczymy, jakie tutaj rozwiązanie będzie lepsze, raczej raz do roku - wyjaśnił Sellin.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie