MSWiA odpowiada na krytykę. "Nie jest prawdą, że po przejściu nawałnic minister przebywał na urlopie"

Polska
MSWiA odpowiada na krytykę. "Nie jest prawdą, że po przejściu nawałnic minister przebywał na urlopie"
PAP/Jakub Kamiński

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak od razu po przejściu nawałnic pozostaje w stałym kontakcie ze służbami, które na miejscu pomagają poszkodowanym - poinformowało w środę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Nieprawdziwe są informacje podawane przez niektóre media, jakoby służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji nie pomogły poszkodowanym w nawałnicach, które przeszły nad Polską. Nie jest również prawdą, że szef MSWiA przebywał w tym czasie na urlopie" - poinformowały służby prasowe resortu.

 

Jak podkreślono, "złą wolą jest powielanie nieprawdziwych informacji o braku reakcji ze strony ministra Mariusza Błaszczaka i jego nieobecności".

 

We wtorek w Gdańsku szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann powiedział, że minister Błaszczak "po czterech dniach wraca z urlopu i próbuje zorientować się, jakie są skutki nawałnicy".

 

- Oczekiwalibyśmy znacznie szybszego działania. Mam nadzieję, że dzisiaj premier zacznie koordynować akcję pomocy dla ludzi, bo ci ludzie zostali zostawieni sami. Nie liczyłbym na ministra Błaszczaka - on przez te cztery dni zajmował się głównie opalaniem swojego brzucha, zostawiając ludzi bez pomocy - mówił Neumann.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze