"To nie jest niczyja armia prywatna". Materiał "Wydarzeń" o obchodach Święta Wojska Polskiego

Polska

- To jest armia Rzeczypospolitej, to nie jest niczyja armia prywatna - powiedział prezydent Andrzej Duda przemawiając podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Tuż obok stał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. O sporze na linii pałac prezydencki - MON głośno od dawna. W tym roku, po raz pierwszy w historii obchodów Święta Wojska Polskiego, zabrakło nominacji generalskich.

Prezydent przemawiał przed Belwederem. Miały tam miejsce kulminacyjne uroczystości Święta Wojska Polskiego przypadającego w rocznicę Bitwy Warszawskiej.

 

Andrzej Duda podkreślił, że "polskie władze starają się w jak najlepszym stopniu realizować te potrzeby, które ma dzisiaj polska armia, że czynimy wszystko, aby móc wydawać jak największe środki na modernizację polskiej armii, że czynimy wszystko, aby odwrócić niekorzystne zmiany, które nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat, bo popełniono wiele pomyłek"

 

- Ale wierzę w to głęboko, że te pomyłki można naprawić. Ale wierzę w to głęboko, tak jak udało się odwrócić tendencję do finansowania obronności, do wydatków na polską armię, że da się również odwrócić te niekorzystne zmiany w systemie dowodzenia - stwierdził.

 

"Są różne koncepcje i różne wizje"

 

- Oczywiście są różne koncepcje, są różne wizje, ale jestem przekonany, że wszyscy politycy w Polsce i ci, którzy sprawują dzisiaj władzę i ci, którzy są w opozycji, rozumieją, że najważniejszą sprawą jest dobro wspólne. A dobro wspólne to przede wszystkim Rzeczpospolita, której absolutnie niewyjętą częścią jest polska armia. I to jest armia Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jest niczyja armia prywatna. To jest armia, którą musimy wspólnie kształtować, to jest armia dla której dobra musimy wspólnie pracować, bo jest to armia, która własną piersią broni Rzeczypospolitej. Dzięki, której Rzeczpospolita jest wolna, suwerenna i niepodległa - podkreślił.

 

"Wydarzenia", PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie