Rośnie liczba członków mafii przebywających w Niemczech

Świat
Rośnie liczba członków mafii przebywających w Niemczech
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/BobCarner

Liczba mafiosów przebywających na terenie Niemiec wzrosła ze 136 w 2008 roku do co najmniej 560 obecnie - wynika z odpowiedzi rządu Niemiec na interpelację poselską partii Zieloni. Poinformowała o tym we wtorek agencja dpa.

W swojej odpowiedzi władze zastrzegły, że statystyka obejmuje jedynie osoby rozpoznane przez Federalny Urząd Kryminalny (BKA). W rzeczywistości liczba członków mafii może być wyższa.

 

Najliczniej reprezentowana jest sycylijska Cosa Nostra, mająca w Niemczech 333 członków. Do kalabryjskiej N'dranghety należą 124 osoby.

 

- Z tej statystyki widać, jak pilne są działania przeciwko zorganizowanej przestępczości - powiedziała posłanka Zielonych Irene Mihalic.

 

W minionych dziesięciu latach w Niemczech wdrożono 102 postepowania przeciwko mafiosom. Policja zarekwirowała należące do mafii przedmioty i nieruchomości o wartości 5,6 mln euro.

 

15 sierpnia 2007 roku w Duisburgu na zachodzie Niemiec podczas porachunków między konkurencyjnymi organizacjami mafijnymi zastrzelonych zostało sześć osób.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie