"Oczywista uwaga skierowana do opozycji totalnej". Wiceminister Dworczyk o słowach prezydenta Dudy

Polska

- Polska armia nie jest prywatna - mówił podczas obchodów Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda. Słowa te można odebrać jako atak w stronę szefa MON Antoniego Macierewicza. Według "Gościa Wydarzeń" Michała Dworczyka wypowiedź prezydenta była skierowana do opozycji, która wykorzystuje temat wojska do wojny politycznej.

- W moim przekonaniu była to oczywista uwaga skierowana do opozycji totalnej, która w sposób całkowicie nieodpowiedzialny traktuje instrumentalnie różne wydarzenia wokół polskich sił zbrojnych i stara się politycznie je rozgrywać – powiedział wiceminister obrony narodowej.

 

Dworczyk podkreślił, że "armia jest wspólnym dobrem narodowym", o czym  wszyscy powinni pamiętać. - To nie jest wojsko PiS, Platformy, Nowoczesnej. To wojsko Rzeczypospolitej, nasz wspólny skarb, o który powinniśmy wspólnie dbać - zauważył.

 

- Przykre jest, że często nieodpowiedzialne wypowiedzi formują politycy Platformy, którzy niedawno byli odpowiedzialni za polskie siły zbrojne i dopuścili się bardzo poważnych zaniedbań - dodał.

 

Polsat News 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie