Kanada: kaskaderka zginęła na planie filmu "Deadpool 2"

Świat
Kanada: kaskaderka zginęła na planie filmu "Deadpool 2"
Flickr.com/Roland Tanglao/CC0 1.0

Do tragicznego zdarzenia doszło na przedmieściach Vancouver. Kaskaderka podczas kręcenia filmowego ujęcia wjechała motocyklem w oszklony budynek. Kobieta zginęła na miejscu. Kondolencje rodzinie i przyjaciołom przekazał m.in. burmistrz miasta, a także producent filmu.

- Straciła kontrolę nad motocyklem - powiedział świadek zdarzenia Nathan Kramchynski

 

Według jego relacji, kaskaderka na początku ujęcia jechała "bardzo powoli". Z niewyjaśnionych przyczyn rozpędziła motocykl do wysokiej prędkości. - Prawie uderzyła przechodnia - dodał Kramchynski. Kaskaderka z impetem wjechała w pobliski budynek.

 

Kobieta zginęła na miejscu w skutek odniesionych obrażeń.

 

Ofiara to Joi "SJ" Harris, która przedstawiała się jako pierwsza afro-amerykańska kaskaderka.

 

 

Kondolencje dla rodziny i ekipy filmowej

 

Producent filmu i odtwórca głównej roli Ryan Reynolds napisał w oświadczeniu, że członkowie ekipy filmowej są "zszokowani i zdruzgotani".

 

- Nasze serca i modlitwy są z rodziną, przyjaciółmi i członkami ekipy filmowej w czasie tego "ciężkiego okresu" - dodała wytwórnia 20th Century Fox.

 

Wyrazy współczucia wyraził też burmistrz Vancouver Gregor Robertson. - Będziemy wspierać ekipę i producentów, aby dzięki pracy nad filmem mogli "emocjonalnie wyzdrowieć".

 

Śmierć na planie

 

Według raportu organizacji WorkSafeBC, w Kanadzie ostatni raz do w śmiertelnego skutkach wypadku kaskadera doszło w 1996 r.

 

Z kolei 14 lipca bieżącego roku  w Atlancie (USA) podczas kręcenia sceny kaskaderskiej do serialu "The Walking Dead" zmarł John Bernecker - doświadczony kaskader. Odbywał on próbę sceny walki, która miała zakończyć się kontrolowanym upadkiem. Mężczyzna stracił równowagę i spadł z balkonu.

 

Time, The Globe and Mail

bas/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze