Trzech uczestników obozu w Suszku ciągle pozostaje w szpitalach

Polska
Trzech uczestników obozu w Suszku ciągle pozostaje w szpitalach
PAP/Dominik Kulaszewicz

W poniedziałek po południu w szpitalach pozostawało trzech spośród 38 rannych po nawałnicy uczestników obozu namiotowego w Suszku (Pomorskie).

Jedna z poszkodowanych osób przebywa na oddziale neurochirurgicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a inny pacjent pozostaje pod opieką szpitala w Chojnicach - poinformował w poniedziałek po południu Robert Gotner koordynujący kwestie związane z ratownictwem medycznym w województwie pomorskim.

 

Trzecia osoba jest w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy, na oddziale chirurgii dziecięcej.

 

W sumie do różnych szpitali trafiło 38 harcerzy z obozu w Suszku, w tym 36 dzieci w wieku od 12 do 15 lat oraz dwie osoby dorosłe - opiekunowie. Pacjenci byli sukcesywnie wypisywani ze szpitali. Większość z poszkodowanych harcerzy doznała niegroźnych obrażeń - potłuczeń czy otarć skóry. Odnotowano też drobne złamania. Obrażenia dwójki harcerzy oceniono jako poważniejsze. W przypadku jednego z ciężej poszkodowanych doszło m.in. do urazu kręgosłupa, w drugiego - złamania kości podudzia.

 

Na obozie w Suszku przebywało 130 harcerzy z łódzkiego okręgu ZHR. Opiekę nad nimi sprawowało ośmiu wychowawców. W nocy z piątku na sobotę - w wyniku gwałtownych burz i wiatrów, jakie przeszły nad Pomorzem - obóz został zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa. W wyniku nawałnicy zginęły dwie harcerki w wieku 13-tu i 14-tu lat: obie zostały przygniecione przez powalone wiatrem drzewa.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie