Przetarg na Muzeum Bitwy Warszawskiej do końca października. Budowa ruszy wiosną 2018 roku

Polska
Przetarg na Muzeum Bitwy Warszawskiej do końca października. Budowa ruszy wiosną 2018 roku
Wikipedia.org/Centralne Archiwum Wojskowe
Piechota polska w marszu na front przed Bitwą Warszawską

Przetarg związany z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej i monumentu, który ją upamiętni, do końca października zostanie ogłoszony przez Muzeum Wojska Polskiego - poinformował w poniedziałek wiceszef MON Michał Dworczyk. Rozpoczęcie budowy wiosną 2018 r. - dodał.

Przetarg związany z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej i monumentu, który ją upamiętni, do końca października zostanie ogłoszony przez Muzeum Wojska Polskiego - poinformował w poniedziałek wiceszef MON Michał Dworczyk. - Rozpoczęcie budowy wiosną 2018 r. - dodał.

 

- Dalsze działania będą przebiegały w sposób następujący: do końca października Muzeum Wojska Polskiego ogłosi przetarg nieograniczony w formule "zaprojektuj i zbuduj" na przygotowanie dokumentacji, a następnie zbudowanie całego projektu, o którym dzisiaj rozmawiamy, czyli muzeum (Muzeum Bitwy Warszawskiej) i pomnika pola bitwy - powiedział Dworczyk w poniedziałek na konferencji prasowej w Muzeum Wojska Polskiego.

 

- Chcielibyśmy, żeby już wiosną następnego roku została wbita pierwsza łopata, a (...) na 100-lecie bitwy, żeby obiekt został otwarty. To jest bardzo ambitne tempo, zdajemy sobie z tego sprawę, ale jesteśmy przekonani, że pracownicy Muzeum Wojska Polskiego i wszyscy pracownicy MON-u dołożą wszelkich starań, żeby to zadanie zrealizować - podkreślił wiceszef MON.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie