"Od poniedziałku oficjalnie jako współwłaściciel klubu Arka Gdynia". Dubieniecki na Twitterze

Biznes
"Od poniedziałku oficjalnie jako współwłaściciel klubu Arka Gdynia". Dubieniecki na Twitterze
Polsat News

W rozmowie z polsatnews.pl Marcin Dubieniecki doprecyzował, że współwłaścicielem został "podmiot, który reprezentuje" jako prawnik, a wszelkie szczegółowe pytania o zakres obowiązków nowego akcjonariusza należy kierować do zarządu klubu. Były mąż Marty Kaczyńskiej jest jednym z podejrzanych w sprawie wyłudzenia kilkunastu milionów zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dubieniecki został zatrzymany 23 sierpnia 2015 r. razem z czterema innymi osobami. Usłyszał zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia 14,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i prania brudnych pieniędzy.

 

 

"Obowiązuje zasada domniemania niewinności"

 

W październiku 2016 r. po 14 miesiącach przebywania w areszcie Dubieniecki został z niego zwolniony po wpłaceniu 3 mln zł poręczenia majątkowego (gotówka i zapis na hipotece nieruchomości). Zastosowano wobec niego także zakaz opuszczania kraju połączony z zaborem paszportu oraz dozór policyjny.

 

- Śledztwo wciąż się toczy i każdy powinien pamiętać o tym, że do momentu aż nie zapadnie wyrok skazujący obowiązuje zasada domniemania niewinności. Nie wydaje mi się, aby zarzuty jakie mi przedstawiono, odbijały się negatywnie na wizerunku klubu. Reprezentuję wielu klientów i żaden z nich nie ma z tym problemu - powiedział Dubieniecki.

 

Arka Gdynia w poprzednim sezonie zdobyła piłkarski Puchar Polski. Aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

 

Wysłaliśmy do klubu pytania dotyczące nowego współwłaściciela. Czekamy na odpowiedź.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie