We wrześniu apelacja ws. motorniczego, który spowodował śmiertelny wypadek w Łodzi

Polska
We wrześniu apelacja ws. motorniczego, który spowodował śmiertelny wypadek w Łodzi
Polsat News/Zdjęcie archiwalne

Na 14 września Sąd Okręgowy w Łodzi wyznaczył kolejny termin rozprawy odwoławczej w sprawie motorniczego, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego zginęły trzy osoby - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Sąd I instancji skazał mężczyznę na karę 13,5 roku więzienia. Ma on też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze. Apelację od wyroku złożyła obrona, w ocenie której m.in. nie została wyjaśniona kwestia przyczyny utraty przytomności w czasie prowadzenia tramwaju przez oskarżonego.

Postępowanie odwoławcze w tej sprawie toczy się od ub. roku. Sąd przesłuchał w tym czasie pięcioro biegłych, jednak wobec sprzeczności w ich opiniach postanowił dopuścić dowód z kompleksowej pisemnej opinii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

Miał w organizmie 1,4 promila alkoholu

 

Do zdarzenia doszło w Łodzi na początku stycznia 2014 r. Jadący ul. Piotrkowską tramwaj linii 16 nie zatrzymał się na przystanku i na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ul. Radwańską. Na przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety, dwie z nich - w wieku 72 i 77 lat - zginęły na miejscu, jedną - w wieku 75 lat - w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Nie udało się jej uratować.

 

Tramwaj uderzył też w jadącego prawidłowo opla, którego kierowca także trafił do szpitala. Po zderzeniu 36-letni motorniczy zatrzymał pojazd dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Badanie wykazało, że kierował pojazdem, mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

 

Prokuratura oskarżyła 37-letniego dziś mężczyznę o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego w wyniku, którego zginęły trzy osoby, oraz o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. W sierpniu ub. roku sąd skazał go na karę 13,5 roku więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie