Jechał traktorem, z tyłu wisiał pies. Policja ustaliła już właściciela pojazdu

Polska
Jechał traktorem, z tyłu wisiał pies. Policja ustaliła już właściciela pojazdu
Fundacja Zwierzęca Polana

Fundacja Zwierzęca Polana zamieściła na swoim profilu na Facebooku dramatyczny film, na którym widać traktor jadący z powieszonym z tyłu psem. Zwierzę wisiało na lince okręconej wokół szyi, która została przymocowana do tzw. wędki traktora. Policja ustaliła już właściciela pojazdu.

Zdarzenie zostało zarejestrowane w piątek ok. godziny 21 w gminie Osieck, w woj. mazowieckim przez wolontariusza Fundacji Zwierzęca Polana. Traktor poruszał się leśną drogą pomiędzy miejscowościami Górki i Sobienki.

 

Ostrzegamy, wideo jest drastyczne.

 

 

 

Autor nagrania od razu powiadomił policję. Przekazał funkcjonariuszom film oraz spisany przez niego numer rejestracyjny traktora. Fundacja wysłała maile do wójta gminy Osieck, a także do Komendy Rejonowej w Karczewie i Komendy Stołecznej Policji, aby władze przyspieszyły poszukiwania sprawcy.

 

Mężczyźnie nie przedstawiono zarzutów

 

- Mieliśmy trudności w znalezieniu właściciela, ponieważ otrzymany numer rejestracyjny nie zgadzał się z żadnym ze znajdujących się w naszej bazie. Trzeba pamiętać, że film nagrano, gdy było już ciemno. Mogło zatem dojść do pomyłki - powiedziała polsatnews.pl sierż. sztab. Anna Wasilewicz, rzeczniczka KPP w Otwocku.

 

- Na szczęście udało nam się ustalić właściciela pojazdu. Policja prowadzi śledztwo w związku z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Na razie funkcjonariusze dokonali oględzin traktora i przesłuchali podejrzanego - poinformowała Wasilewicz.

 

Na razie mężczyźnie nie przedstawiono zarzutów.

 

polsatnews.pl

 

nro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie