Kilkukilometrowy korek na S3 w kierunku Szczecina

Polska
Kilkukilometrowy korek na S3 w kierunku Szczecina
Polsat News/Zdjęcie archiwalne

Na trasie S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. utworzył się w sobotę korek na pasach w kierunku Szczecina. To efekt większego ruchu wakacyjnego nad morze. Przejazd tym odcinkiem S3, będącym zarazem obwodnicą Gorzowa Wlkp., może być spowolniony do godzin popołudniowych.

Jak poinformowała w komunikacie GDDKiA, rano zator miał długość 5-6 km, a utrudnienia z nim związane mogą potrwać 10 godzin.

 

Sytuacja powtarza się w każdy wakacyjny weekend. Zator tworzy się na jednojezdniowej obwodnicy Gorzowa Wlkp. Ta jest na końcowym etapie rozbudowy o druga jezdnię. Na razie jednak przy wzmożonym ruchu mniejsza przepustowość drogi powoduje kumulowanie się samochodów.

 

Służby doradzają podróż lokalnymi drogami

 

GDDKiA przekazała, że przy S3 wystawiono tablicę informującą o zatorze. Służby drogowe radzą omijanie go lokalnymi drogami. W tym celu z S3 należy zjechać w Skwierzynie. Następnie kierowcy mogą dojechać do Gorzowa Wlkp. m.in. drogami krajowymi nr 24 i 22, "starą trójką" czy wojewódzkimi nr 159 i 158, a następnie wrócić na S3 na węźle Małyszyn.

 

W wakacje, w soboty na S3 w rejonie Gorzowa Wlkp. kroki tworzą się w kierunku północnym, natomiast w niedziele, w czasie powrotów z wybrzeża w przeciwnym.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie