Prawie 5 tys. interwencji po burzach. Jedna osoba zginęła, cztery są ranne

Polska
Prawie 5 tys. interwencji po burzach. Jedna osoba zginęła, cztery są ranne
Polsat News

Prawie 5 tys. razy wyjeżdżali w czwartek i w piątek od rana strażacy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem - poinformował rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Jak dodał, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Z najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że bez prądu pozostaje ponad 26 tys. odbiorców. Najwięcej w woj. śląskim, łódzkim i mazowieckim. Naprawy trwają.

 

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew, uszkodzonych dachów, zalanych piwnic oraz zerwanych linii energetycznych.

 

Najwięcej pracy strażacy w ciągu ostatniej doby mieli w województwie łódzkim (1670 interwencji), mazowieckim (1096) i wielkopolskim (589).

 

- W wyniku gwałtownej pogody zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne - powiedział Frątczak.

 

W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z około 500 budynków, w tym 289 mieszkalnych. Po burzach, jakie w czwartek wieczorem i w nocy przeszły nad woj. opolskim uszkodzone zostały dwa dachy budynków gospodarczych. Ucierpiała również elewacja hali sportowej w Zawadzkiem (pow. strzelecki).

 

W ciągu ostatniej doby w całym kraju pracowało prawie 19 tys. strażaków PSP i OSP, wyposażonych w 4,3 tys. samochodów i pojazdów.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie