Nawałnice nad Polską. Wasze zdjęcia i filmy

Polska

Prawie 5 tys. razy wyjeżdżali w czwartek i w piątek od rana strażacy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem - poinformował rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z około 500 budynków. Zdjęcia oraz filmy z wieczornych i nocnych nawałnic otrzymaliśmy od naszych widzów.

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew, uszkodzonych dachów, zalanych piwnic oraz zerwanych linii energetycznych.

 

Najwięcej pracy strażacy w ciągu ostatniej doby mieli w województwie łódzkim (1670 interwencji), mazowieckim (1096) i wielkopolskim (589).

 

Burze i gradobicie w Małopolsce

 

Nagła nawałnica zaskoczyła mieszkańców Sieprawia w województwie małopolskim. Ogromne gradobicie nagrał i wysłał do nas użytkownik NeXen.

 

 

Deszcz z gradem pojawił się również w Sufczynie w Małopolsce. Nagranie otrzymaliśmy od pana Sławomira.

 

 

Również z woj. małopolskiego wideo przesłała pani Klaudia. W Szczawnicy wiatr towarzyszący burzy był tak silny, że zmiótł trampolinę z jej posesji.

 

 

Zerwane dachy, powalone drzewa

 

Pani Kasia ze Zgierza podesłała zdjęcia swojego podwórka po burzowej nocy. Wiatr zerwał dach z domku letniego. Na zdjęciach widać także powalone drzewo.

 

 

 

W Łodzi przy ul. Traktorowej po nawałnicach drzewo zostało wyrwane z ziemi razem z korzeniami. Zdjęcie podesłał pan Grzegorz.

 

 

Zdjęcia, filmy i informacje można przesłać przez stronę "Widzisz-Zareaguj".

 

Materiały można także wysłać do nas poprzez profil polsatnews.pl na Facebooku.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie