Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zgwałcenie pasierbicy. Prokurator przedstawił mu 9 zarzutów

Polska
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zgwałcenie pasierbicy. Prokurator przedstawił mu 9 zarzutów
Pixabay/CC0 Creative Commons /TryJimmy

31-latek z powiatu kępińskiego, w województwie wielkopolskim podejrzany jest o kilkukrotne zgwałcenie pasierbicy. Prokurator przedstawił mu łącznie 9 zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych.

Sąd Rejonowy w Kępnie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler, wniosek o areszt wynikał z zagrożenia surową karą i możliwości utrudniania postępowania.

 

Gehenna dziewczyny trwała trzy lata

 

Do pierwszego aktu przemocy doszło, kiedy dziewczyna miała 15 lat. O gwałcie prokuraturę powiadomił wujek pokrzywdzonej.

 

- W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokuratura ustaliła, że podejrzany kilkakrotnie pomiędzy styczniem 2014 a kwietniem 2017 r. dopuścił się czynów zakwalifikowanych jako inna czynność seksualna, zgwałcenie oraz kierowanie gróźb karalnych w celu zmuszenia do określonego zachowania na szkodę obecnie 18-letniej pokrzywdzonej. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i podał swoją wersję zdarzeń - powiedział prokurator Meler.

 

Podejrzany był juz karany

 

Śledczy dodał, że 31-latek był już skazany za rozboje i gwałt, których dopuścił się w rożnych miejscowościach na terenie powiatów kępińskiego, wieruszowskiego i ostrzeszowskiego.

 

Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

 

PAP, polsatnews.pl

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie