Areszt dla mężczyzny podejrzanego o gwałt w centrum Gdańska

Polska
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o gwałt w centrum Gdańska
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka podejrzanego o gwałt na 46-letniej kobiecie. Do zdarzenia miało dojść w czerwcu, w centrum Gdańska, na skwerze w pobliżu jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście.

O decyzji sądu dotyczącej tymczasowego aresztowania mężczyzny poinformował w piątek prokurator Mariusz Duszyński pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Wniosek o tymczasowy areszt skierowała do sądu prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście. Wcześniej prokuratorzy postawili mężczyźnie trzy zarzuty. Obok zgwałcenia 46-latki zarzucono mu, że ukradł ofierze torebkę.

 

- Mężczyzna został także rozpoznany przez inną kobietę jako sprawca dokonanego na niej w końcu czerwca br. rozboju - wyjaśnił Duszyński. Dodał, że podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Może mu grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

"Sprawca podejrzewany jest o inne przestępstwa"

 

Według relacji 46-latki, jaką zamieścił portal Onet, do gwałtu miało dojść wieczorem, na skwerze przy Hucisku - ulicy zlokalizowanej w samym centrum miasta, przy jednym z najbardziej ruchliwych gdańskich skrzyżowań.

 

29-latek został zatrzymany wieczorem 8 sierpnia w Gdańsku. Jak wyjaśniła rzecznik prasowa gdańskiej policji, Lucyna Rekowska, nad ustaleniem tożsamości sprawcy, a następnie miejsca jego pobytu (mężczyzna nie był nigdzie zameldowany) pracowali zarówno funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, jak i wydziału kryminalnego.

 

Zdaniem policji sprawa jest rozwojowa. - Sprawca podejrzewany jest o inne przestępstwa i niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty - wyjaśniła Rekowska.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie