95 tys. kilometrów Misiewicza. Na podróże byłego rzecznika MON wydano 57 tys. zł

Polska
95 tys. kilometrów Misiewicza. Na podróże byłego rzecznika MON wydano 57 tys. zł
Polsat News

"Pojazd, który był wykorzystywany do zabezpieczenia transportowego" Bartłomieja Misiewicza, nie generował żadnych kosztów poza zużyciem paliwa - tak odpowiedział wiceminister obrony Bartosz Kownacki na interpelację posła Nowoczesnej Krzysztofa Truskolaskiego. ujawnił ile pieniędzy przeznaczono w ciągu ostatniego roku na podróże b. dyrektora Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W marcu poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski zadał szefowi MON pytanie "w sprawie kosztów utrzymania pojazdu służbowego, z którego korzystał Bartłomiej Misiewicz"

 

Ile wydano na prywatne przejazdy

 

"Misiewicz piastował stanowisko szefa gabinetu politycznego Ministra Obrony Narodowej i rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. W okresie sprawowania funkcji był on również uprawniony do korzystania, bez ograniczenia limitem kilometrów, z pojazdu służbowego z tzw. Kartą drogową A, wraz z kierowcą. W związku z tym proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Jaki był koszt utrzymania pojazdu, z którego korzystał Pan Misiewicz w okresie od początku jego zatrudnienia do końca stycznia 2017 roku oraz ile wynosiły koszty utrzymywania przedmiotowego pojazdu w poszczególnych miesiącach?
  2. Ile wynosiły koszty prywatnych przejazdów Pana Misiewicza tym pojazdem?" - napisał poseł Nowoczesnej.

Auto na wyłączność i bez limitu

 

Na interpelację odpowiedział w lipcu wiceminister Bartosz Kownacki, który   zapewnił, że auto wykorzystywany "do zabezpieczenia transportowego Misiewicza, nie generowało żadnych kosztów poza zużyciem paliwa".

 

Według Kownackiego, w latach 2016-2017 pojazd Żandarmerii Wojskowej przydzielony Misiewiczowi jako szefowi gabinetu politycznego MON (decyzją szefa MON z grudnia 2015 r.), przejechał łącznie 95452 km. Całkowite koszty paliwa wyniosły 57.568 zł

 

Najbardziej aktywnie były rzecznik podróżował w styczniu tego roku - w ciągu miesiąca na paliwo wydano 7194 zł.

 

- Informuję, że Panu Bartłomiejowi Misiewiczowi (...), przysługiwał pojazd służbowy do wyłącznej i pełnej dyspozycji i bez ograniczenia limitu kilometrów - napisał wiceminister.

 

Za ile jeździli inni

 

Wiceminister podał też, ile przeznaczono na podróże i zabezpieczenie samochodów dla poprzedników Misiewicza na stanowisku szefa gabinetu politycznego MON.

 

Według niego, koszty przedstawiały się następująco:

 

  • 57.980,54 zł w roku 2013;
  • 54.497,59 zł w roku 2014;
  • 44.150,72 zł w roku 2015

polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie