Lider Obywateli RP: zrobimy wszystko, by zablokować miesięcznicę

Polska

- Mamy do czynienia nie z uroczystością religijną, ale z wiecem politycznym obozu władzy. Będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby miesięcznicę smoleńską zablokować, ale wszystko za wyjątkiem przemocy - powiedział na antenie Polsat News Paweł Kasprzak z ruchu Obywatele RP. Wieczorem na Krakowskim Przedmieściu, w ramach obchodów 88. miesięcznicy, odbędzie się marsz pamięci organizowany przez PiS.

Swoją obecność na Krakowskim Przedmieściu zapowiedzieli członkowie ruchu Obywatele RP, którzy będą chcieli zablokować maszerujących.

 

- Przez barierki, przy których stanie szpaler policjantów nie da się pewnie przejść nie stosując przemocy. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, to się od tych aktów powstrzymamy. Jeżeli da się przeciąć trasę tego marszu, to z całą pewnością będziemy próbowali - powiedział lider Obywateli RP Paweł Kasprzak.

 

"Stanąć oko w oko z władzą"

 

Dodał, że w ten sposób Obywatele RP chcą "obronić godność i spokój sumień tych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które protestują przeciwko ekshumacjom".

 

- Mamy prawo stanąć oko w oko z władzą i powiedzieć co o niej myślimy - podkreślił Kasprzak.

 

Część Krakowskiego Przedmieścia jest wygrodzona barierkami, ruch został zamknięty, a na ulicy roi się od policjantów.  

 

"Tak wygląda władza, która boi się obywateli. Blaszany mur oraz tysiące policjantów na ulicach Warszawy" - skomentował na Twitterze te zabezpieczenia przed kontramanifestantami poseł PO Andrzej Halicki

 

W środę wieczorem, gdy część barierek już rozstawiono, ze stojącymi za nimi policjantami rozmawiała Agnieszka Holland. Chwilę później reżyserka tłumaczyła zaciekawionym i zaniepokojonym turystom, dlaczego centrum polskiej stolicy jest zamknięte i pilnowane przez funkcjonariuszy.

 

 

polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie