"Potrzebujemy najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych". Szef MON do absolwentów WAT

Polska
"Potrzebujemy najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych".  Szef MON do absolwentów WAT
Polsat News

Armia polska, to dzisiaj armia, która staje przed nowymi wyzwaniami, potrzebujemy najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych - powiedział szef MON Antoni Macierewicz w czwartek na uroczystości mianowania absolwentów WAT na stopień podporucznika. W uroczystości na pl. Piłsudskiego na pierwszy stopień oficerski mianowanych zostało 165 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej.

- Armia polska, to dzisiaj armia, która staje przed nowymi wyzwaniami, takimi wobec których potrzebujemy najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych, takich właśnie, jak wy - powiedział szef resortu obrony do absolwentów WAT.

 

Podkreślił, że dołączają oni do "elity elit, jaką jest kadra oficerska wojska polskiego". - To dzień szczególny dla was, radosny, tak jak radosny jest dla polskiej armii - dodał szef MON.

 

- Stajecie się elitą armii polskiej, będziecie ją współkształtowali i odradzali, będziecie ją na nowo tworzyli - mówił szef MON.

 

Macierewicz podkreślił, że "dobro Polski, narodu polskiego, dobro Polaków, ich obrona i bezpieczeństwo, jest najwyższym prawem armii polskiej".

 

Wojskowa Akademia Techniczna, powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez ministra obrony narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny, służy siłom zbrojnym, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie