"Za czasów Tuska policja strzelałaby do obywateli z gumowych kul". Jakubiak o miesięcznicach smoleńskich

Polska

- Na szczęście to nie są czasy Donalda Tuska, bo wtedy pewnie (policjanci - red.) strzelaliby kulami gumowymi - stwierdził w programie "Tak czy Nie" Marek Jakubiak z Kukiz’15. Poseł chwalił zachowanie policji, która - gdy doszło do przepychanek z kontrmanifestantami - zaczęła wynosić manifestujących z tłumu. Jakubiak określił te działanie jako "eleganckie".

Po zakończeniu manifestacji z okazji 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej w centrum Warszawy doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze siłą wynieśli do radiowozów uczestników kontrmanifestacji, którzy odmówili wylegitymowania. Inni protestujący blokowali przejazd policyjnych wozów.

 

O miesięcznicy i towarzyszącej jej kontrmanifestacji w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Marek Jakubiak z Kukiz'15 oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polskiej.

 

Jakubiak pochwalił działania policji. Innego zdania była Piechna-Więckiewicz.

 

- Żyjemy w kraju, w którym prokurator uważa, że swastyka to znak szczęścia i wszyscy uważają, że wszystko jest w porządku. A Obywatele RP z białymi różami stanowią zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, to jest jednak śmieszne - stwierdziła.

 

"Prezes Jarosław Kaczyński odgradza się od obywateli"

 

- Przy okazji tego comiesięcznego protestu zawłaszczana jest coraz większa część naszego miasta. Ani obywatele i obywatelki Warszawy, ani turyści nie mogą cyklicznie, co miesiąc, funkcjonować w najbardziej rozchwytywanym miejscu turystycznym - powiedziała Piechna-Więckiewicz.

 

- Prezes Jarosław Kaczyński odgradza się od obywateli. Odgradza miasto, odgradza bardzo ważną część śródmieścia. I dalej nikt tu nie może wchodzić, bo co miesiąc dzieje się ten cyrk - dodała Piechna-Więckiewicz.

 

- Ja pamiętam czas, kiedy nie było tam barierek podczas miesięcznic. Kiedy to się zmieniło? Kiedy przeciwko tej manifestacji zaczęli wychodzić ludzie i zaczęli zakłócać ją skutecznie za pomocą m.in. megafonów – odpowiedział Marek Jakubiak (Kukiz'15).

 

 

Sonda "Tak czy Nie"

 
W naszej sondzie pytaliśmy: czy opozycja powinna pomijać kwestię miesięcznic smoleńskich?
 
79,4 proc. głosujących odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było 20,6 proc.
 
Dotychczasowe odcinki "Tak czy Nie" można oglądać na portalu polsatnews.pl w zakładce "Nasze programy".
 
polsatnews.pl
luq/mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze