We wstępnym projekcie listy lektur zabrakło Miłosza. MEN: twórczość poety zostanie wprowadzona

Polska
We wstępnym projekcie listy lektur zabrakło Miłosza. MEN: twórczość poety zostanie wprowadzona
Flickr/EDUSPACES / PRZESTRZENIE EDUKACJI/CC BY 2.0

"Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym" - zapewnia ministerstwo edukacji. "Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej" - dodano.

"Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza!

Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej. Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym" - poinformowało w środę biuro prasowe MEN.

 

Trwają konsultacje

 

Resort przypomniał, trwają konsultacje projektu podstawy programowej, która wejdzie w życie 1 września 2019 roku.

 

Konsultacje zostały zaplanowane do 18 sierpnia.

 

"W nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej wymienione zostały wybrane wiersze Czesława Miłosza i innych poetów w wykazie lektur obowiązkowych do omówienia z uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej" - dodał resort.

 

We wstępnym projekcie MEN - który PAP opisywała w lipcu - jako lektury obowiązkowe dla liceów i techników wymieniono m.in. utwory Marka Nowakowskiego, Andrzeja Stasiuka i Olgi Tokarczuk; w wykazie nie było m.in. wybranych wierszy Czesława Miłosza.

 

Nowa podstawa programowa od roku szkolnego 2019/2020

 

Właściwe konsultacje i uzgodnienia poprzedziły prekonsultacje i to w ich wyniku pojawiły się m.in. zmiany w proponowanej liście lektur szkolnych.

 

Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających dla uczniów 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum jest częścią podstawy programowej do języka polskiego.

 

Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych ma obowiązywać od roku szkolnego 2019/2020 w I klasie 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum i 2-letniej branżowej szkoły II stopnia.

 

PAP

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie