Policjant jak Spider Man. Ryzykując życie uratował 5-latkę

Polska

Policjant ze Świnoujścia uratował 5-letnią dziewczynkę, narażając własne życie i zdrowie. Na wysokości kilku metrów po dachu przeszedł z jednego pomieszczenia do drugiego. Sprawa wydawała się bardzo poważna i wszczęto zostały poszukiwania, bo zgłoszenie dotyczyło zaginięcia dziecka. Jessica miała nagle zniknąć. Okazało się, że tylko się zatrzasnęła.

Jak powiedziała Polsat News asp. sztab. Beata Olszewska z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, zaginięcie dziewczynki zgłosił jej 13-letni brat w niedzielę.

 

- Policjanci z patrolu, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ustalili okoliczności tajemniczego zaginięcia dziewczynki. Okazało się, że ojciec dzieci wyszedł na kilka minut z domu, natomiast 13-latek poszedł się kąpać, wtedy 5-latka zniknęła - powiedziała funkcjonariuszka.

 

Policjanci sprawdzali wszystkie pomieszczenia, pytali mieszkańców, czy widzieli dziecko. 

 

Między oknami, po dachówkach

 

W pewnym momencie w zamkniętym pokoju na drugim piętrze usłyszeli płacz.

 

- Jeden z  funkcjonariuszy nie czekając na przyjazd straży pożarnej natychmiast przeszedł między oknami po dachówkach do pomieszczenia, z którego dochodził płacz. W pokoju policjant znalazł roztrzęsioną, wystraszoną 5-latkę - poinformowała asp. sztab. Olszewska.

 

Okazało się, że dziewczynka przekręciła klucz w zamku i nie potrafiła już tych drzwi otworzyć.

 

- Historia zakończyła się happy-endem - podsumowała oficer prasowa.

 

iswinoujscie.pl, Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie