Węgiel z ciężarówki przysypał samochód. Jedna osoba nie żyje

Polska
Węgiel z ciężarówki przysypał samochód. Jedna osoba nie żyje
PAP/Andrzej Grygiel

Węgiel z przewróconej ciężarówki przysypał we wtorek wczesnym popołudniem samochód osobowy na drodze krajowej nr 86 w Tychach. Strażacy przez kilka godzin usiłowali wydostać z samochodu uwięzioną w nim osobę - 57-letnią kobietę. Niestety nie przeżyła.

Jak poinformowała rzeczniczka tyskiej policji st. asp. Barbara Kołodziejczyk, do wypadku doszło na jezdni w kierunku Katowic, w pobliżu węzła drogi krajowej 86 z drogą prowadzącą m.in. w kierunku dzielnicy Katowic, Kostuchny. Z nieustalonych na razie przyczyn przewróciła się tam ciężarówka z węglem, który wysypał się na jezdnię.

 

Akcja ratunkowa trwała kilka godzin

 

Węgiel przysypał również jadący obok samochód osobowy. Podróżowały nim dwie kobiety i mężczyzna. Strażacy pomogli wydostać się z nissana dwojgu podróżnych przez okno, natomiast 57-letnia kobieta została uwięziona w samochodzie.

 

Strażacy przez kilka godzin próbowali uwolnić kobietę uwięzioną w pojeździe.  Podnieśli ciężarówkę, a potem przekopali prawie 30 ton węgla. Niestety lekarz stwierdził zgon kobiety.

 

Druga kobieta w szpitalu

 

Druga pasażerka samochodu trafiła do szpitala. Nie ma zagrożenia dla jej zdrowia i życia. Mężczyzna, który także podróżował nissanem, nie doznał poważnych obrażeń, podobnie jak kierowca ciężarówki - badanie wykazało, że był on trzeźwy.

 

Zjazd z drogi krajowej nr 86 został zablokowany, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

 

PAP, polsatnews.pl

mr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie