Udzielał pomocy kierowcy. Został śmiertelnie potrącony przez tira

Polska

Pracownik z obsługi trasy S8 został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę podczas udzielania pomocy kierowcy, który zatrzymał się na drodze z powodu braku paliwa. Jedna osoba trafiła o szpitala.

- Przed godziną 6 rano we wtorek policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S8, na terenie gminy Perzów w powiecie kępińskim. W tej chwili na miejscu zdarzenia jest prokurator - powiedziała rzeczniczka prasowa policji w Kępnie Anna Lubojańska.

 

Jak powiedziała ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca busa, mieszkaniec okolic Pruszkowa, jadący w kierunku Wrocławia zatrzymał się na drodze ekspresowej S8 w gminie Perzów (pow. kępiński) z powodu braku paliwa. W tym czasie nadjechał pracownik firmy obsługującej trasę, 30-letni mieszkaniec okolic Wielunia.

 

- Kiedy pracownik wlewał paliwo do baku busa, nadjechał samochód ciężarowy marki volvo, który śmiertelnie potrącił mężczyznę - powiedziała Lubojańska. Kierowcę busa przewieziono do szpitala w Kępnie. Kierowca ciężarówki, mieszkaniec Zduńskiej Woli był trzeźwy.

 

Rzecznik prasowa poinformowała, że prawy pas drogi w kierunku Wrocławia jest zablokowany, ale ruch odbywa się lewym pasem jezdni.

 

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie