Pawłowicz: nie czuję się przeproszona przez Owsiaka; to był nieszczery happening

Polska
Pawłowicz: nie czuję się przeproszona przez Owsiaka; to był nieszczery happening
Polsat News

Nie czuję się przeproszona przez Jerzego Owsiaka, to nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening, który był kontynuacją występu Owsiaka na Przystanku Woodstock - powiedziała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Nie wykluczyła kroków prawnych wobec Owsiaka.

- Niech pani spróbuje seksu - takie słowa Owsiak skierował w piątek podczas Przystanku Woodstock do posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. - Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać - dodał.

 

Słowa padły w trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku "dochodzi do szczucia na Kościół" i promuje się wartości satanistyczne.

 

"Jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić"

 

W poniedziałek w TVN24 w programie "Fakty po faktach" Owsiak był pytany o to, czy żałuje swoich słów skierowanych do posłanki PiS. - Słowo miłość powtarza się na Przystanku Woodstock w bardzo wielu odmianach - mówimy o tym cały czas. Nawet napis na wielkiej scenie jest "Miłość, przyjaźń, muzyka" - podkreślił Owsiak.

 

- Słowo seks, które ja mówię, może mieć płaszczyznę czegoś ciepłego, miłego, intymnego - dodał.

 

Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz, za to, że "w ten sposób do niej wystartował". Dodał: "tak, jak napisałem na swoim Facebooku - jestem pierwszy, który także może panią Krystynę Przytulić".

 

"Kontynuacja występu Owsiaka na Woodstocku"

 

- To nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening, w cudzysłowie przeprosinowy, który był kontynuacją występu Owsiaka na Woodstocku. Słowa Owsiaka, to raczej wyraz jego prawnej kalkulacji, możliwe, że ktoś mu doradził, żeby użył słowa przepraszam - powiedziała Pawłowicz we wtorek. Jak dodała, słowa i zachowanie Owsiaka były "infantylne" i w żaden sposób nie mogą być traktowane jako przeprosiny.

 

Pawłowicz nie wykluczyła kroków prawnych wobec Owsiaka. - To naprawdę nie były przeprosiny, to były nieszczere, dziecinne i ironiczne słowa - podkreśliła.

 

Wcześniej, w niedzielę Owsiak na Facebooku umieścił wpis, że jego słowa skierowane do Krystyny Pawłowicz padły "bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi".

 

W sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że w związku ze skandaliczną wypowiedzią Owsiaka podjęte zostaną kroki prawne.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie