Niedźwiedź za kierownicą. Uderzył autem w skrzynkę pocztową i uciekł z miejsca zdarzenia

Świat
Niedźwiedź za kierownicą. Uderzył autem w skrzynkę pocztową i uciekł z miejsca zdarzenia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Arthur Topham

Niedźwiedź w amerykańskim stanie Kolorado utknął w samochodzie, urządził sobie krótką przejażdżkę, po czym rozbił pojazd, uderzając w skrzynkę pocztową - podał w poniedziałek portal BBC News.

Według BBC, które powołuje się na lokalne władze, obecnie w okolicy miasta Durango (południowy zachód stanu Kolorado) każdego tygodnia dwa-trzy niedźwiedzie klinują się w samochodach. Trafiają do nich w poszukiwaniu jedzenia, bo w tym roku brakuje im pożywienia - mówił BBC rzecznik biura szeryfa w hrabstwie La Plata, Dan Bender.

 

Jak tłumaczył, niektóre niedźwiedzie nauczyły się nawet otwierać drzwi pojazdów klamką, ale - jak dodał - pierwszy raz zwierzę spróbowało jazdy samochodem.

 

"Zazwyczaj nie wstaję o 5 rano, chyba że niedźwiedź jedzie ulicą"

 

Bender wyjaśnił, że niedźwiedź nie uruchomił pojazdu, ale prawdopodobnie zwolnił hamulec ręczny, przez co samochód stoczył się z górki i uderzył w skrzynkę na listy mieszkańca Durango, Rona Corneliusa. - Zazwyczaj nie wstaję o 5 rano, no chyba że niedźwiedź jedzie ulicą - żartował Cornelius w rozmowie z lokalną gazetą "Durango Herald".

 

Zwierzę przeżyło wypadek i uciekło.

 

Władze apelują do mieszkańców, by nie zostawiali jedzenia w samochodach oraz by zamykali drzwi pojazdów na klucz.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze