Wulgarny rysunek pod krzyżem i hasło "Tu jest Polska" w ewangelickiej kaplicy

Polska
Wulgarny rysunek pod krzyżem i hasło "Tu jest Polska" w ewangelickiej kaplicy
Facebook/Parafia ewangelicko-augsburska w Piszu

"Od 10 lat służę w piskiej parafii ewangelickiej i nigdy dotychczas nie spotkałem się z takim wandalizmem i obrazą uczuć religijnych" - oświadczył ks. Marcin Pysz, proboszcz parafii. Kaplicę w Białej Piskiej (Warmińsko-Mazurskie) zniszczono w nocy z 4 na 5 sierpnia. "(...) powstało przyzwolenie społeczne na dokonywanie podziałów na obywateli bardziej lub mniej »polskich«" - stwierdził proboszcz.

Duchowny podkreśla, że Ewangelickie Stowarzyszenie Betel od 2015 roku prowadzi w budynku zajęcia dla osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

 

"Jako ewangelicy staramy się wdrażać na co dzień nauczanie Chrystusa o miłości do bliźniego poprzez opiekę nad osobami potrzebującymi i nigdy nie pytamy o wyznanie czy pochodzenie osób w potrzebie. Dotychczas nie spotkaliśmy się z negatywnym oddźwiękiem naszej służby wśród mieszkańców" - napisał proboszcz w oświadczeniu.

 

Przyzwolenie na dzielenie obywateli

 

Jak podkreślił jednak, w obecnej "rzeczywistości naszego kraju powstało przyzwolenie społeczne na dokonywanie podziałów na obywateli bardziej lub mniej »polskich«".

 

- Jako społeczeństwo musimy się z całą stanowczością przeciwstawiać takim zachowaniom - dodał.

 

 

Parafia w Białej Piskiej, jako właściciel budynku, złożyła wniosek o ściganie i ukaranie sprawców w związku ze zniszczeniem mienia oraz w związku z obrazą uczuć religijnych.

 

pisz.luteranie.pl, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie