Ulotki z hasłem "Polska dla Polaków" rozdawane na terenie międzynarodowych regat w Szczecinie

Polska
Ulotki z hasłem "Polska dla Polaków" rozdawane na terenie międzynarodowych regat w Szczecinie
PAP/Marcin Bielecki
Niedzielna parada załóg żaglowców uczestniczących w regatach The Tall Ships Races

Grupa osób rozdawała w poniedziałek na terenie finału regat The Tall Ships Races ulotki z napisami "Polska dla Polaków" oraz "Brońmy polskich wartości". Policja nie reagowała. - Nie ingerujemy w treści ulotek - powiedział nadkom. Przemysław Kimon ze szczecińskiej policji.

W The Tall Ships Races bierze udział ponad 70 jednostek z 18 krajów m.in. z Omanu, Brazylii, Portugalii, Rosji i Niemiec.

 

"Brońmy polskich wartości"

 

Około 20 osób w koszulkach z napisami "Polska dla Polaków" oraz "Bóg, honor, ojczyzna" przechadzało się po Wałach Chrobrego oraz na nabrzeżu nadodrzańskim, gdzie cumują żaglowce. Rozdawali wśród turystów ulotki, na których znajdowała się mapy Polski oraz napisy "Bóg, honor, ojczyzna", "Brońmy polskich wartości" oraz "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski".

 

- Nie jest to niczym nadzwyczajnym, że różne osoby rozdają różne ulotki w czasie trwanie takich imprez. My nie ingerujemy w treści wszystkich ulotek - powiedział nadkom. Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. To drugi incydent z udziałem członków stowarzyszeń narodowych odnotowany podczas trwania zlotu wielkich żaglowców. W sobotę na Moście Długim w Szczecinie zawieszony został transparent z napisem w języku angielskim "Nazi german death camps, not polish" czyli "Niemieckie obozy śmierci, nie polskie". Obok widniał rysunek żołnierza ze swastyką, który oddawał strzał w kierunku klęczącego mężczyzny w biało-czerwonych kolorach.

 

Wtorkowa parada zakończy imprezę

 

Jak powiedział Kimon, policjanci wylegitymowali osoby, które wywiesiły transparent. Został on przekazany funkcjonariuszom a dokumentacja z tej sytuacji przekazana do prokuratury.

 

Szczeciński finał The Tall Ships Races jest największą w 2017 r. imprezą plenerową w Polsce. Wydarzenie zakończy się we wtorek paradą jednostek pod żaglami na trasie między Międzyzdrojami a Świnoujściem.

 

PAP

 

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie