Szczerski: prezydentura Andrzeja Dudy zrywa z "przekleństwem żyrandola"

Polska
Szczerski: prezydentura Andrzeja Dudy zrywa z "przekleństwem żyrandola"
PAP/Radek Pietruszka

Prezydentura Andrzeja Dudy zrywa z "przekleństwem żyrandola"; wiele decyzji, wiele inicjatyw prezydenta zmieniło bieg polityki w Polsce, zmieniło także polską pozycję na arenie międzynarodowej - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W radiowej Jedynce Szczerski zapowiedział, że w poniedziałek, na specjalnej konferencji, zostaną podsumowane dwa lata prezydentury Dudy i równocześnie przedstawione jego plany na najbliższe miesiące.

 

- Prezydent nie zatrzymuje się w tym biegu. Dzisiaj mamy pierwszy dzień trzeciego roku prezydentury, więc to wszystko jest w ciągłej pracy - dodał.

 

Pytany o krytykę prezydenta ze strony polityków PiS ocenił, że to dowód na właściwe wypełnianie przez niego funkcji. - Jest osobą, która przede wszystkim kieruje się przekonaniem o potrzebach polskiego państwa, dobra wspólnego i potrzebie rozmowy, z każdym - mówił. Dodał, że prezydentowi "nie chodzi o osobistą popularność tylko wypełniania funkcji na jaką Polacy go powołali".

 

- Jednocześnie nikt w Polsce dzisiaj nie powie, że prezydent nie jest znaczącą figurą polityczną na naszej scenie politycznej. To jest ważne. Dlatego że prezydentura Andrzeja Dudy zrywa z tym przekleństwem żyrandola i to jest prezydentura niezwykle aktywna i znacząca. Powiedziałbym, że wiele inicjatyw, wiele decyzji pana prezydenta zmieniło bieg polityki w Polsce, zmieniło także polską pozycję na arenie międzynarodowej - dodał Szczerski.

 

Zapytany, czy budowa partii prezydenckiej jest jednym z celów na resztę kadencji, Szczerski odpowiedział, że "nie ma takiego w ogóle celu". - Dlatego że prezydent nie gra na szachownicy partyjnej. Prezydent zajmuje się Polską - dodał.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie