Pusty bankomat w środku lasu. Policja szuka złodziei

Polska
Pusty bankomat w środku lasu. Policja szuka złodziei
Śląska policja

Bankomat pochodzi ze sklepu z Blachowni (woj. śląskie). Przestępcy wyrwali go w nocy z podłoża za pomocą lin przymocowanych do skradzionego wcześniej dostawczego Volkswagena.

Samochód z pustym bankomatem w środku odnalazł się w lesie w miejscowości Aleksandria, oddalonej 8 km od Blachowni.  

 

Policja nie ujawnia, ile pieniędzy zrabowano. Apeluje do wszystkich osób mających informacje na temat kradzieży o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (tel. 34 369 1255), Komisariatu Policji w Blachowni (tel. 34 369 0610) lub najbliższej jednostki Policji. Można też anonimowo przekazać informacje pod numerem alarmowym 997.

 

 

To jeden z co najmniej kilku w tym roku przypadków obrabowywania bankomatów.

 

Zimą policja udaremniła kradzież ponad 300 tys. zł z bankomatu wysadzonego przez złodziei w Lublinie. Pod koniec czerwca przestępcy wysadzili bankomat na osiedlu Bocianek w Kielcach, a przed tygodniem bankomat został wysadzony i okradziony w warszawskim Wawrze.

 

W lutym głośno było o śmiałkach, którzy próbowali okraść bankomat w Grzebienisku koło Poznania. By wydobyć urządzenie ze ściany, podłożyli ładunek wybuchowy, który okazał się zbyt silny. W wyniku eksplozji w powietrze wyleciał oddział banku.

 

 

polsatnews.pl, PAP

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie