Pijany mężczyzna uciekał policji. Wiózł małe dzieci

Polska
Pijany mężczyzna uciekał policji. Wiózł małe dzieci
lubuska.policja.gov.pl

Kara więzienia grozi 30-latkowi za ucieczkę przed policją, jazdę po pijanemu i bez uprawnień oraz znieważenie policjantów. Mężczyzna uciekał, wioząc w aucie dwoje dzieci pod opieką dwóch nietrzeźwych kobiet - poinformowała rzecznik policji w Nowej Soli Justyna Sęczkowska.

Do zajścia doszło w sobotę wieczorem na lokalnej drodze w rejonie Konotopu w powiecie nowosolskim. Informację o kierowcy ciemnego volkswagena, który może być pod wpływem alkoholu, policja otrzymała od innych kierowców. Mężczyzna zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i podjął ucieczkę.

 

- Kierowca próbował zepchnąć radiowóz z jezdni oraz wjechał na lewy pas, zmuszając jadących z naprzeciwka do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie skręcił w drogę leśną, zatrzymał się i próbował zamienić się miejscami z pasażerką - 32-letnią konkubiną. Od mężczyzny było czuć woń alkoholu, ale nie chciał dmuchnąć w alkotest, więc pobrano mu krew do badania. Teraz czekamy na wyniki - powiedziała Sęczkowska.

 

Mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe

 

Rzecznik dodała, że konkubina podejrzanego była pijana, miała trzy promile. W samochodzie oprócz niej siedziała druga nietrzeźwa kobieta i dzieci - 2-letnia dziewczynka i 4-letni chłopiec. Policja o zachowaniu ich matek powiadomiła sąd rodzinny.

 

- Zatrzymany mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że mieszka w gminie Kolsko i był wcześniej karany za różne przestępstwa, m.in. za jazdę po pijanemu odebrano mu prawo jazdy - dodała Sęczkowska.

 

Bezpośrednio po zatrzymaniu 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej awanturował się i wyzywał policjantów, co także znajdzie się na liście przygotowywanych wobec niego zarzutów.

 

Zgodnie z niedawno wprowadzonymi zmianami w prawie o ruchu drogowym, tylko za ucieczkę przed policją grozi mu do pięciu lat więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie