Europol "śle" pocztówki do przestępców. "Zarezerwowaliśmy dla Ciebie duży pokój"

Świat
Europol "śle" pocztówki do przestępców. "Zarezerwowaliśmy dla Ciebie duży pokój"
Europol/Materiały prasowe

Europejski Urząd Policji opublikował na swojej stronie internetowej 21 kartek pocztowych zaadresowanych do najbardziej poszukiwanych, europejskich przestępców. Wszystkie utrzymane są w żartobliwej formule, a wśród "wyróżnionych" wakacyjną pocztówką znalazł się Polak - Krzysztof K.

"Drogi Krzysztofie" - pisze Europol - "Nie widzieliśmy się od jakiegoś czasu, a chcielibyśmy porozmawiać. Zarezerwowaliśmy dla Ciebie duży pokój, a Smok Wawelski czeka na Ciebie w Smoczej Jamie. Do miłego zobaczenia. Policja".

 

50-letni Krzysztof K., do którego zaadresowano kartkę, poszukiwany jest za kradzież, rozbój i handel narkotykami. Do powrotu i zgłoszenia się na policję mają zachęcić go widniejące na kartce pocztowej zabytki Krakowa.

 

Narodowy wymiar kartek

 

Na każdej z pocztówek umieszczono charakterystyczne dla danego kraju symbole związane z architekturą lub szeroko pojętą kulturą.

 

Na kartce zaadresowanej do poszukiwanego z Rumunii widnieje zamek Draculi z zaproszeniem na paradę wampirów. Natomiast pocztówka skierowana do czeskiego przestępcy zawiera dodatkowo voucher na zimne piwo o wartości 100 tys. euro. Belgijskiego przestępcę ma skusić wspomnienie wyjątkowego smaku frytek.

 

Przestępcy urlopów nie biorą

 

Autorzy akcji zwracają uwagę na fakt, że przestępcy nie biorą urlopów. Jednak często w okresie wakacji odwiedzają turystyczne kurorty. Policja liczy na czujność wszystkich wypoczywających.

 

Pomysł z pocztówkami to kolejna odsłona działań Europolu, który różnymi sposobami usiłuje dotrzeć z informacją o poszukiwanych przestępcach.

 

Od czasu uruchomienia strony www.eumostwanted.eu odwiedziło ją ponad 2 mln osób. W tym czasie udało się schwytać 36 poszukiwanych w Europie.

 

polsatnews.pl

nro/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie