Dwie osoby, w tym policjant, pobite na Pomorzu. Zatrzymano dwóch z trzech sprawców. Usłyszeli zarzuty

Polska
Dwie osoby, w tym policjant, pobite na Pomorzu. Zatrzymano dwóch z trzech sprawców. Usłyszeli zarzuty
Polsat News

Do pobicia wracającej ze spaceru pary doszło w nocy z soboty na niedzielę w Prabutach (woj. pomorskie). Mężczyzna, z zawodu policjant, doznał m.in. licznych urazów głowy. Zatrzymano dwóch z trzech sprawców - mają 17 i 19 lat, usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i używania gróźb. Trwają poszukiwania 23-letniego brata zatrzymanych.

Do zdarzenia doszło około godz. 1 w nocy na drodze w pobliżu jednego z miejscowych jezior. Jak poinformowała w poniedziałek Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, do pary idącej drogą, podszedł młody mężczyzna. - Po zaczepce słownej, doszło do rękoczynów i wyniknęła z tego szarpanina. Do mężczyzny dołączyło dwóch braci, którzy zaatakowali parę - powiedziała Filar. Funkcjonariusze ustalają powód scysji, która przerodziła się w napaść.

 

Poszkodowani to 33-letnia kobieta oraz 38-letni mężczyzna pracujący jako policjant. - Funkcjonariusz nie był na służbie, ale sprawcy go znali, wiedzieli kim jest z zawodu - powiedziała Filar. Para trafiła do szpitala w Kwidzynie; po opatrzeniu, zostali wypisani.

 

Rany tłuczone głowy i 11 szwów

 

Filar wyjaśniła, że lekarze stwierdzili, iż w efekcie napaści kobieta doznała ogólnych potłuczeń na całym ciele, a mężczyzna, który został bardziej poszkodowany - m.in. licznych otarć naskórka na całym ciele oraz licznych ran tłuczonych głowy, których opatrzenie wymagało założenia 11 szwów.

 

Filar wyjaśniła, że policja zatrzymała dwóch sprawców. - Trwają czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego - poinformowała. Dodała, że dwójka zatrzymanych braci jest przesłuchiwana, funkcjonariusze chcą przedstawić im zarzuty, a następnie zwrócić się do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie z prośbą o skierowanie do sądu wniosku o ich tymczasowe aresztowanie.

 

Do 3 lat więzienia

 

Obaj podejrzani, poza naruszeniem nietykalności cielesnej i kierowaniem gróźb, usłyszeli też zarzuty znieważenia policjantów, którzy interweniowali tuż po zdarzeniu i - po krótkim pościgu, zatrzymali młodych mężczyzn.

 

Filar dodała, że podejrzanym grozi do 3 lat więzienia. Wyjaśniła, że po postawieniu przez policję zarzutów zostaną przekazani do dyspozycji kwidzyńskiej prokuraturze, do której policjanci zwrócili się z prośbą o skierowanie do sądu wniosku dotyczącego tymczasowego aresztowania mężczyzn.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze