"Lada moment będzie miał swojego następcę". Dziewulski o szefie policji

Polska

Według byłego policjanta i antyterrorysty Jerzego Dziewulskiego szykuje się zmiana na stanowisku komendanta głównego policji. Gość poniedziałkowego programu "Tak czy Nie" powiedział, że nowym szefem policji może zostać obecny komendant wojewódzki w Białymstoku Daniel Kołnierowicz.

Dziewulski mówił o propozycja ustawy powołującej w MSWiA Biuro Nadzoru Wewnętrznego, która ma dać narzędzia skuteczniejszego nadzoru nad służbami podległymi ministrowi. W ocenie byłego antyterrorysty projekt "kompromituje ministra spraw wewnętrznych, a jednocześnie wali w twarz komendanta głównego policji" Jarosława Szymczyka.

 

- Na miejscu gen. Szymczyka, piep...bym papierami o stół i powiedział: dość. Dość tego typu warcholstwa, które w gruncie rzeczy dezorganizuje robotę w policji. To biuro w gruncie rzeczy będzie nadzorować komendanta głównego policji, włącznie z tym, iż ma prawo do stosowania działań operacyjnych w stosunku do wszystkich funkcjonariuszy - powiedział Dziewulski.

 

Rozenek: dobrze tnie konfetti

 

Jak dodał Jarosław Szymczyk "lada moment będzie miał swojego następcę".

 

- Bliżej zdaje się wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiem do komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku, niż do tego, który jest - stwierdził Dziewulski.

 

- Dobrze tnie konfetti - wtrącił drugi z gości Agnieszki Gozdyry Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem), nawiązując do sytuacji, gdy białostoccy policjanci cięli kartony na konfetti, które rozrzucono podczas uroczystości z udziałem wiceministra Jarosława Zielińskiego z okazji Święta Niepodległości w Augustowie.

 

Tak czy nie?

 

W naszej sondzie zadaliśmy pytanie: czy masz zaufanie do policji?

 

Odpowiedzi "TAK" udzieliło 29,3 proc. głosujących, "NIE" - 70,7 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

luq/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie