23-latek znaleziony martwy przy A1. Śledztwo wyjaśni, czy powodem był upał

Polska
23-latek znaleziony martwy przy A1. Śledztwo wyjaśni, czy powodem był upał
Flickr.com/Pete

Ciało młodego mężczyzny znaleziono w aucie na parkingu restauracji McDonald's w miejscowości Wieniec k. Włocławka (Kujawsko-Pomorskie). Przyczyny śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. Wstępnie prokuratura wykluczyła udział osób trzecich.

Zgłoszenie o zwłokach w samochodzie policja otrzymała w piątek, 4 sierpnia ok. godz. 14.  

 

Opel vectra stał na parkingu od pewnego czasu. Silnik nie pracował, a w zamkniętym aucie siedział mężczyzna. Kilka osób zaniepokojonych faktem, że mężczyzna nie porusza się, a na zewnątrz jest ponad 25 stopni C., usiłowało nawiązać z nim kontakt. Gdy okazało się, że nie reaguje na pukanie w szybę, a drzwi samochodu są zamknięte - wybito jedną z szyb.  

 

Mężczyzna nie dawał oznak życia. Wezwano pogotowie, które stwierdziło zgon.

 

Zmarły to 23-letni Michał W. Policja i prokuratura nie ujawniają, skąd pochodził.

 

We wtorek sekcja zwłok

 

Na miejsce przyjechali policjanci, biegły sądowy, prokurator i patomorfolog. - Dokonano oględzin samochodu, przesłuchano świadków, na moje polecenie zabezpieczono zwłoki w prosektorium tutejszego szpitala. - mówi polsatnews.pl prokurator rejonowy we Włocławku Renata Jędrzejczak-Musialik

 

W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Michała W.

 

- Przyczynę zgonu wykaże sekcja zaplanowana na wtorek, 8 sierpnia. Przekażemy także krew i mocz na zawartość alkoholu i do badań toksykologicznych - dodała prokurator.

 

  

Policja ostrzega przed upałami

 

W minioną środę informowaliśmy o zgonie 37-letniego mężczyzny, znalezionego w samochodzie w Pabianicach (Łódzkie). Prawdopodobną przyczyną zgonu mogło być przegrzanie organizmu; nie ma jednak jeszcze wyników sekcji zwłok.

 

Lekarze przypominają, że przy temperaturze powietrza powyżej 25 st. C., w zamkniętym pojeździe w ciągu 10 minut słupek rtęci podnosi się o ok. 20 stopni.

 

Przegrzanie organizmu grozi nieodwracalnym uszkodzeniem mózgu, organów wewnętrznych, a nawet śmiercią.

 

Policja przestrzega, aby w upalne dni robić przerwy w podróży i odpoczywać w cieniu poza autem. Pod żadnym pozorem w nagrzanym samochodzie nie można zostawiać dzieci i zwierząt.

 

polsatnews.pl, PAP

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie