115 polskich dzieci trafiło w tym roku do brytyjskich rodzin zastępczych. "Głównie z powodu zarzutów o przemoc fizyczną"

Świat
115 polskich dzieci trafiło w tym roku do brytyjskich rodzin zastępczych. "Głównie z powodu zarzutów o przemoc fizyczną"
Dan Zen/Flickr/CC BY 2.0

W 2016 r. 252 małych Polaków trafiło do brytyjskich rodzin zastępczych. W tym roku oddano już 115 dzieci - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Jak pisze "Rzeczpospolita", liczba interwencji w rodzinach polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii stale wzrasta. W tym roku do rodzin zastępczych trafiło już 115 polskich dzieci, a w całym poprzednim - 252.

 

To rekordowy wynik na tle innych państw Unii Europejskiej - w ubiegłym roku w Irlandii w pieczy zastępczej umieszczono tylko pięcioro dzieci z polskim obywatelstwem, w Belgii - zaledwie troje, w Holandii - 33, a w Niemczech - 39.

 

Jak podkreśla "Rz", "nie ma mejsca, żeby brytyjskie media nie pisały o polskiej rodzinie, której odebrano dzieci głównie z powodu zarzutów o przemoc fizyczną".

 

Niedawno brytyskie służby socjalne odebrały dwójkę dzieci rodzinie z Southampton. Stało się to po tym, jak na ciele siedmioletniego Wiktora w szkole odkryto siniaki. Dziecko miało być też agresywne. Jego matka żaliła się, że "może to spotkać każdą polską rodzinę" - czytamy w artykule.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie