Syria: kolejny sukces wojsk rządowych w walce z Państwem Islamskim

Świat
Syria: kolejny sukces wojsk rządowych w walce z Państwem Islamskim
Reuters

Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko IS na wschodzie kraju.

Według Obserwatorium, bojownicy IS zostali wyparci z miasta al-Suchna położonego w odległości ok. 50 km na północny wschód od starożytnego miasta Palmira, w którym znajdują się słynne ruiny antycznych budowli.

 

Jednak inne źródła podają, że sytuacja w mieście pozostaje niejasna. Według oficjalnej syryjskiej agencji prasowej SANA, armia prowadzi nadal ofensywę na miasto z trzech kierunków.

 

W walkach o miasto armię syryjską wspierają bojownicy libańskiego Hezbollahu.

 

Siły IS zepchnięte do głębokiej defensywy

 

Al-Suchna znajduje się w pobliżu granicy administracyjnej prowincji Deir al-Zor pozostającej pod prawie całkowitą kontrolą Państwa Islamskiego.

 

Siły IS zostały zepchnięte do głębokiej defensywy, atakowane z jednej strony przez wspierane przez rosyjskie lotnictwo wojska rządowe, a z drugiej przez wspierane przez USA oddziały kurdyjskie i ich sojuszników.

 

Wojska rządowe prowadzą ofensywę przeciwko IS także w prowincji Hama i na południu prowincji Rakka. Natomiast oddziały kurdyjskie prowadzą działania mające na celu opanowanie miasta Rakka.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie