Wymusił pierwszeństwo i dachował. W wypadku ucierpiało 7 osób, w tym dzieci

Polska
Wymusił pierwszeństwo i dachował. W wypadku ucierpiało 7 osób, w tym dzieci
Facebook/INFORMACJE DROGOWE - KATOWICE I OKOLICE/Marek Markus Ja‎

Poważny wypadek z udziałem dwóch aut osobowych na Śląsku. - Toyota z dużą prędkością wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, nie zatrzymała się przy znaku "stop" i zderzyła się z jadącym prawidłowo oplem. W wyniku zderzenia toyota wypadła z drogi i dachowała - powiedział polsatnews.pl mł. bryg. Piotr Pichura, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 11 w Boniowicach (woj. śląskie) na DK94 na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Gliwickiej.

 

Opel astra poruszał się po drodze z pierwszeństwem. Podróżowały nim cztery osoby - rodzice i dwójka ich dzieci: roczny chłopiec i czteroletnia dziewczynka. - Najprawdopodobniej w opla z dużą prędkością wjechała toyota avensis, po czym dachowała. W samochodzie znajdowały się trzy osoby: kobiety w wieku 77 i 63 lat oraz 35-letni mężczyzna - poinformował polsatnews.pl mł. bryg. Piotr Pichura.

 

Po dachowaniu toyoty jedna osoba zakleszczyła się w aucie. - To 77-letnia kobieta. Strażacy wycięli elementy karoserii i wydobyli ją z auta - dodał rzecznik.

 

Poważne obrażenia

 

Na miejsce przyjechały trzy karetki pogotowia ratunkowego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranni zostali wszyscy pasażerowie, do szpitali przewieziono pięć osób. - Rodzice dzieci z opla czują się dobrze. Trójka pasażerów z toyoty i dzieci z opla mają poważne obrażenia - powiedział rzecznik prasowy.

 

Działania straży pożarnej zostały zakończone o godz. 15:09. Ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie